Aydın’da Didim polisi, cinayet zanlısını adalete teslim etti!

Aydın'da Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri başarılı bir çalışmayla 12 saat dolmadan zanlıları ve 3 parçaya ayrılmış olan suç aletini ele geçirerek savcılığa sevk etti.

Kemal ETLEÇ (Didim Postası)
Aydın'ın Didim ilçesi Çamlık Mahallesi Vatan Caddesi 561 Sokak'ta Salih Ahmet Kahya (45), sokakta telefonda biriyle tartışmaya başladı. “Erkeksen gel” sözü üzerine Kahya’nın yanına gelen motosikletli bir kişi, Salih Ahmet Kahya’nın silahla karnına tek el ateş ederek olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, Kahya’nın hayatını kaybetti.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Didim Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerinin olayla ilgili başlattığı soruşturma kapsamında, öldürülen Salih Ahmet Kahya’nın cep telefonu görüşmelerinden yola çıkarak olayla bağlantısı olduğu düşünülen M.H.D’yi gözaltına aldı.
Soruşturmayı derinleştiren emniyet güçleri, şüpheli Haydar Ali Deryol’un bir kadın ile birlikte motosikletle Akbük Mahallesi'ne kaçtığını tespit etti.

Şüphelinin Akbük’te saklandığı evi tespit ederek eve baskın yapan ekipler, baskında suç aleti olan tabancayı buzdolabının motor kısmında 3 parçaya bölünmüş halde gizlenmiş şekilde buldu. Evde ayrıca içerisinde 4 adet mermi olan şarjör de ele geçirilirken gözaltına alınan şüphelinin suçunu itiraf ettiği öğrenildi.

Olayla ilgili olarak iki şüpheli gözaltına alınırken, cinayetle ilgili soruşturma başlatıldı.