DEÜ'de Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 'fakülte'leşti

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi, Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla resmen kuruldu.

İZMİR (İGFA) - 29 yıldır İzmir'de yüksekokul olarak hizmet veren okul artık fakülte olarak şifa dağıtacak. Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, okulun fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerinde yakaladığı uluslararası standartların çıtasını artık fakülte olarak daha üst noktalara taşıyacaklarını söyledi.

Prof. Dr. Hotar, söz konusu fakülte kararının Cumhurbaşkanı kararıyla Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini belirterek, ".Yüksekokulumuz zaten bir fakülte gibi güçlü akademik kadrosu ve bilimsel altyapısıyla eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerini başarıyla sürdürüyordu. Fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerindeki yakaladığı uluslararası standartlarıyla,  Mekanda erişimde YÖK tarafından verilen Turuncu Bayrak Ödülü'yle, bugüne kadar mezun ettiği 1610 lisans, 216 yüksek lisans ve 66 doktora öğrencisiyle alanında öncü olan yüksekokulumuz bundan sonra fakülte olarak başarılarının çıtasını yükseltmeye ve vatandaşlarımıza şifa olmaya devam edecek. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, YÖK Başkanımız Prof. Dr. Erol Özvar'a ve bu başarıda emeği geçen mensuplarımıza teşekkür ediyor; fakültemizin üniversitemize, İzmir'imize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz" diye konuştu.


Başlık