Dünyanın ikinci kadın temalı AVM’si açıldı

Dünyanın ikinci kadın temalı AVM’si olan ‘Zeruj Mall Anatolia’, ziyaretçilerine kapılarını açtı. 12 bin metrekarelik alanda 50 mağazayı bir araya getiren AVM, muhafazakâr giyim severlerin de buluşma noktası olacak.

İSTANBUL (İGFA) - Dünyanın ikinci kadın temalı AVM’si olan ‘Zeruj Mall Anatolia’,  pandemi tedbirleri kapsamında bütün kuralların titizlikle uygulandığı törenle kapılarını açtı. Pendik’te 12 bin metrekare alana sahip merkez, yüzde 80’nini kadın girişimcilerin oluşturduğu 50 mağazaya ev sahipliği yapıyor.  Çok sayıda davetli ve kadın girişimcinin katılımıyla gerçekleşen kurdele kesiminin ardından bando gösterisi, hediyeleşme, DJ performans gösterisi ile eğlence ve alışveriş keyfi bir arada yaşandı.

"Amacımız kadınları desteklemek cesaretlendirmek"

Önemli bir misyonu da yerine getiren AVM’de kadın gücünün daha derinden hissedileceğini dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Özkaymaz’, “Kadın girişimcileri desteklemek için çıktığımız bu yolda her geçen gün büyüyoruz. Bizim ana amacımız onların hayallerine giden yolda uygun bir ortam oluşturup cesaretlendirmek.  İçeride daha üniversite öğrencisi olan girişimcilerin mağaza açtığını görüyor, mutlu oluyoruz. Biz de burada destekçi konumunda yer alarak daha çok başarı hikâyesi ortaya çıkarmak istiyoruz. Pandemi şartlarını da göz önünde bulundurarak açılışa özel ilk 2 ay kira indirimi yapacağız. Kiralamalar da TL cinsinden olacak. Satılan ürünler kadınlara özellikle muhafazakar hassasiyete sahip kadınlarımıza yöneliktir" dedi.


Başlık