Erzurum Yeni Medya Derneği Genel Kurulu yapıldı

.

Erzurum Yeni Medya Derneğinin genel kurul toplantısı yapıldı.  Erzurum Yeni medya Derneği Başkanlığına Gamze İspirli seçildi. Açılış ve yoklamanın ardından Divan seçimlerine geçildi.

 Türk Kadınlar Derneği Başkanı Filiz Pasin’in divan başkanlığını yaptığı kongrede Mevcut Başkan Gamze İspirli tek aday olarak girdi.

Saygı duruşu ve istiklal marşıyla başlayan genel kurul toplantısında faaliyet raporu onaylandı. Daha sonra organ seçimlerine geçildi ve yapılan oylama sonrasında Dernek başkanlığına Gamze İspirli, Onursal Başkanlığa Macit Gürbüz, Denetim Kurulu Başkanlığına Enver Güler,  yönetim ve denetleme kurulu üyeliklerine Mahir İnanç, Gülcan Nazlı,  M. Hanifi Aksakal, Fatih Akgül, Cemil Sarıtaş, Ali İhsan Karacan, Kerim Burucu, Servet Arslan, Zafer Kumru,  Ahmet Abuşka, Emine Çalışkan seçildi.

Derneğin hukuk danışmanlığı ve denetim kurulu üyeliğine Avukat Abdulbaki Temel seçildi.

Erzurum Yeni Medya Derneği Gazeteci Gamze İspirli, gazeteciler arasında birlik beraberlik ve dayanışmayı sağlayacaklarını ve çeşitli konfederasyonlara üye olacaklarını belirterek, Anadolu Medyasının sorunlarını ilgili mercilere ileteceklerini ifade etti.

Amaçlarının internet medyasını hak ettiği konuma getirmek olduğunu belirten İspirli, ‘Geleneksel medya yani eski medya olarak adlandırdığımız medya, günümüzde yerini yeni medya düzenini yaratmıştır. İletişim teknolojilerindeki hızlı ilerlemeyle birlikte geleneksel medya haberlerini okura, izleyiciye yeni ve farklı bir yolla ulaşabilme olanağı bulmuşlardır. Hemen hemen bütün elektronik gazeteler yayınlarını kendi hizmet sağlayıcılarından, internet kanalı ile okuyucularına sunmaktadırlar. Ancak yaşadığımız dönemde bunun da ötesinde çok daha farklı bir habercilik anlayışı yerleşemeye başlamıştır. Bu doğrultuda oluşan medyanın sorunlarını ele almak için elimizden geleni yapacağız. Hepsinden önemlisi medyanın toplumun tüm kesimleriyle kucaklaşmasını sağlayacağız. Çeşitli derneklerle işbirliği içerisinde çalışmalar yürüteceğiz” dedi.