Mardin Artuklu’ya 17 spor tesisi yapılacak

Mardin Artuklu’ya 17 spor tesisi yapılacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nın katkısıyla Mardin'in Artuklu Belediyesi tarafından ilçede 17 adet spor tesisi kurulması için protokol imzalandı.

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile yapılan protokolde Mardin'in Artuklu ilçesinde 5 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 5 adet basketbol ve voleybol sahası, 5 adet tenis kortu, 1 adet çok amaçlı spor salonu, 1 adet salonlu Gençlik Merkezi yapılacak.


Konu ile ilgili açıklamada bulunan Artuklu İlçesi Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nın katkısıyla Artuklu Belediyesi tarafından ilçede 17 adet spor tesisi kurulması için protokol imzalandıklarını söylerken, ” Daha önce Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nın katkısıyla yapılan 10 halı saha ile 1 adet yarı olimpik kapalı yüzme havuzunu gençlerin hizmetine sunduk. Şimdi de Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Toto Teşkilat Başkanlığı yapılan protokolde Artuklu ilçesinde 5 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 5 adet basketbol ve voleybol sahası, 5 adet tenis kortu, 1 adet çok amaçlı spor salonu, 1 adet salonlu Gençlik Merkezini Mardin halkının hizmetine sunmak için çalışmalara başlıyoruz” dedi.

AMACIMIZ GENÇLERİ KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK TUTMAK

Artuklu halkının her şeyin güzeline layık olduğunu ifade eden Başkan Tutaşı,” Yapılması gereken budur. Bunları yaparken, biz gençliği düşünüyoruz. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutabilmek, sportif faaliyetlere yönlendirebilmek ve eğitimlerine destek olmak amacıyla uğraş veriyoruz. İlçemize verdikleri destek için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Spor Toto teşkilat başkanımız Bünyamin Bozgeyik'e şahsım ve ilçem adına çok teşekkür ederim” dedi.


Başlık

Anahtar Kelimeler: Mardin Artuklu’ tesisi yapılacak