Örnek Muhtar Dilek Demir’in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Diyarbakır'ın  Bağlar Muradiye Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar derneği Başkan Yardımcısı Dilek Demir, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Diyarbakır'ın  Bağlar Muradiye Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar derneği Başkan Yardımcısı Dilek Demir, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Örnek ve Çalışkan Muhtar Dilek Demir mesajında; Öğretmen, doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur. Öğretmen, öğrencilerinin üzerine titreyendir. Gömleğimizin düğmesi açılınca eliyle kapatan, alnımız terleyince mendiliyle kurulayan, ayağımıza taş dokunsa bizden önce üzülendir.

Öğretmen bir sanatkârdır, yarının temelini o attığı gibi, değerli kişilik hamuruna da biçim verir.Ülkemizin fedakar öğretmenleri, sizler her şeyin en güzeline layıksınız.

Başarılı nesiller yetiştiren kıymetli öğretmenler. Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir.

Tüm bildiklerini bize öğrettin, millete faydalı bireyler ettin, kalemi kılıçtan çok keskinlettin, çareler ürettin sen öğretmenim. Üzerimde emeği olan bütün öğretmenlerimin öğretmenler gününü en içten dileklerle kutluyorum. Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir. Tüm fedakar ve üretken öğretmenler Anne baba ne kadar kutsalsa Öğretmende o kadar kutsaldır. Bizimle hayatı paylaşan; bize hayatı öğreten, birey olma çabasında yol gösteren tüm öğretmenlerimizin Doğruya, güzelliğe, odur yolu gösteren odur hep geleceğe güvenle gülümseyen. Bir ana, bir babadır çocuklara sunulan. "O"dur eli öpülen, "o"dur fedakâr insan. Doğruya, güzelliğe, "o"dur yolu gösteren odur hep geleceğe güvenle gülümseyen. Bir ana, bir babadır çocuklara sunulan. "O"dur eli öpülen, "o"dur fedakâr insan.

Tüm Öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun


 

 


Başlık