TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİNDEN ENGELLİNİN HAYATINI KOLAYTIRAN GİRİŞİM

.

Türkiye Sakatlar Derneği Erzurum Şube Başkanı Sadullah Efe, akülü  araç kullanan engelli bireylerin kent yaşamında ihtiyaç duydukları akulu araç şarj istasyonlarının büyükşehir belediyesi tarafından hizmete geçirildiğini söyledi.

Kent yaşamında daha rahat konforlu bir yaşamın engelli bireylerinde hakkı olduğunu söyleyen Efe,gündemde tuttukları bir çok sorunun çözümü noktasında ilgili kurumlara ihtiyaçların ortaya koyulmasında ve gündemde tutulmasında dernek olarak üzerlerine düşeni yerine getirme ve engellinin sesinin duyurulmasında İlimizde çok önemli işlevler üstlendiklerini söyledi.

Efe şunları söyledi: "Her ilde olduğu gibi ilimizde de nüfus hareketliliğin yoğun olduğu zorunlu cadde ve sokaklar yada dinlenme alanları vardır. Pek tabii engelli vatandaşlarımızda bu alanlarda daha çok görünür olmakta. Bu bağlam ilk etapta 2 adet şarj istasyonu cumhuriyet caddemizin iki uç noktasında güvenlik problemi olmayan Narmanlı camii bahçesi ile havuzbaşı kent meydanına konuldu. 

Yapılan çalışmaların somut sonuçları bizleri mutlu ediyor: Bu bağlamda gündemde tuttuğumuz özellikle umumi engelli WC’si ve güvenli bağımsız erişim alanlarıyla ilgili somut adımların atılmasını bekliyoruz. Şarj istasyonlarının hizmete sunulmasından dolayı Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet SEKMEN bey ve engelli koordinasyon merkezi birim çalışanlarına teşekkür ediyorum"